zadzwoń

POZNAJ ETAPY

BUDOWY DOMU

Niezależnie od tego, na jakim etapie jest Twoja inwestycja, zawsze możesz zacząć współpracę z nami.

LOKALIZACJA
DZIAŁKI

Pomożemy w znalezieniu odpowiedniego terenu pod budowę domu.

Przy wyborze lokalizacji należy mieć na uwadze odległości działki od centrum miasta, której z reguły odpowiada swą wysokością cena za ar. Jeśli cena jest zbyt niska może się okazać, że istnieją ukryte, niekorzystne dla nabywcy czynniki zaniżające koszt zakupu.

Działka pod budowę domu musi uwzględniać swoją wielkością zarówno gabaryty domu według zaprojektowanej powierzchni, jak i odpowiadać potrzebom przyszłych mieszkańców w kwestii terenu otaczającego zabudowania. Budując dom potrzebny będzie dostęp do mediów takich jak prąd, woda, gaz, kanalizacja. Najważniejszym z nich jest dostęp do prądu, dzięki temu dom może funkcjonować samodzielnie. Jeśli nieopłacalne jest podciągnięcie pozostałych mediów, zawsze można znaleźć alternatywne rozwiązania. To daje nam możliwość postawienia domu właściwie w dowolnym miejscu.

Przed wyborem działki pod budowę należy sprawdzić czy grunt jest nośny, na jakiej głębokości jest poziom wody gruntowej. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z pomocy specjalistów i wykonać badania geologiczne. Jeśli okaże się, że teren, na którym miałby stanąć dom, wymaga zastosowania specjalnych fundamentów, pojawia się ryzyko, że ich wykonanie przekracza budżet i najlepiej zainteresować się inną lokalizacją.

Kiedy na danym terenie nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w celu uzyskania indywidualnych warunków zabudowy należy wystąpić do Gminy. Są one ustalane indywidualnie dla danego projektu. Procedura budowy domu w takim przypadku wydłuża się o kilka miesięcy. Warunki zabudowy mogą zdeterminować rodzaj i styl wybranego projektu domu.

PROJEKT
DOMU

Stworzymy projekt lub przedstawimy gotowe propozycje

Jeśli została już podjęta decyzja co do lokalizacji nowego domu i zaplanowane zostały wszystkie prace ziemne i dostarczenie przyłączy mediów, kolejnym etapem Państwa wyboru jest odpowiedni pod względem estetycznym i praktycznym projekt domu. Można wybierać z wielu dostępnych na rynku propozycji gotowych rozwiązań, w których ocenie oczywiście pomoże nasz wykwalifikowany zespół. Weryfikujemy zarówno rozmieszczenie pomieszczeń, jak i wygodę korzystania z zaprojektowanych punktów poboru mediów.

W przypadku, gdy nie znajdą Państwo dla siebie wygodnego gotowego rozwiązania, lub chcą pochwalić się oryginalną, jedyną w swoim rodzaju budowlą, możemy zaproponować indywidualnie wykonany przez PROBART House projekt domu, który w pełni będzie spełniał oczekiwania inwestora i będzie wyrażał jego indywidualność. Nasz architekt uwzględni wszelkie uwagi, wymagania, wybrany styl budynku, dostosuje projekt i aranżację do kształtu działki i zadba o wszystkie szczegóły.

Macie Państwo własny projekt wykupiony od firmy zewnętrznej i poszukujecie firmy, która wybuduje dom według projektu? Oczywiście realizujemy tego rodzaju zlecenia. Nie ma dla nas żadnych przeszkód, aby budować dom na podstawie gotowego projektu od inwestora.

WYCENA
REALIZACJI

Sporządzimy bezpłatną wycenę określonego zakresu realizacji.

Wycenę realizacji dostarczamy bezpłatnie w ciągu kilku dni roboczych.

Do wyceny prac będziemy potrzebowali:

wyniki badań geologicznych, projekt budowy domu, wytyczne odnośnie wyboru klasy materiałów do budowy domu, zakres realizacji (np.; etap pod klucz), termin realizacji

Zalecamy kontakt z naszym przedstawicielem w celu omówienia każdego z punków na spotkaniu. Będziemy mogli dokładnie określić krok po kroku etapy takiej realizacji i zaprezentować najciekawsze rozwiązania i produkty do budowy domu.

DOKUMENTACJA
REALIZACJI

Zajmiemy się wszelkimi formalnościami i pozwoleniami

Oprócz uczestniczenia w zebraniu dokumentacji dotyczącej pozwolenia na budowę, podłączenia mediów, czy uzyskania indywidualnych warunków zabudowy, nasze kompleksowe usługi podczas budowy domu obejmują wszelkie kwestie związane z bieżącą dokumentacją, pozwoleniami, zgłoszeniami.

Zajmujemy się formalnościami związanymi z odbiorem budynku do użytkowania, pełną dokumentacją wykonanych w budynku instalacji i wszelkich zmian wprowadzonych na etapie wykonawczym. Taka dokumentacja instalacji jest potrzebna inwestorowi na wypadek przyszłych przeróbek instalacji po to, żeby właściciel budynku wiedział, gdzie dokładnie mieści się dana puszka instalacyjna lub którędy poprowadzona jest woda.

Z reguły media są doprowadzane na podstawie umów z poszczególnymi dostawcami, ale tylko do granicy działki. Umowy na dostawę mediów podpisuje się na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę, natomiast w zakresie inwestora leży przyłączenie do budynku wody, gazu, prądu, czy kanalizacji, czyli poprowadzenie ich przez teren własnej działki. Wykonanie dokumentacji takich przyłączy leży również w zakresie naszej oferty.

BUDOWA
DOMU

Zbudujemy dom zgodnie z wybranym stanem wykończenia

Kompleksowa budowa domów to nasza specjalność. Możemy zaproponować 4 etapy zaawansowania prac w momencie odbioru domu przez inwestora.

 • STAN SUROWY
  OTWARTY

  Prace ziemne
  Fundamenty
  Przyłącza
  Chude posadzki
  Ściany nośne
  Ściany działowe
  Konstrukcja dachu
  Pokrycie dachu
 • STAN SUROWY
  ZAMKNIĘTY

  Stan surowy
  otwarty
  +
  Montaż okien
  Montaż drzwi
  Brama garażowa
 • STAN
  DEWELOPERSKI

  Stan surowy
  zamknięty
  +
  Instalacje, tynki
  Posadzki, wylewki
  Ocieplenie dachu
  Ściany KG
  Elewacja
 • STAN DEWELOPERSKI
  POD KLUCZ

  Stan deweloperski
  +
  Kotłownia
  Podłogi, płytki, schody
  Biały montaż, malowanie
  Parapety, rolety
  Tarasy, ogrodzenie
  + ew. Umeblowanie

ZAGOSPODAROWANIE
TERENU

Urządzimy teren wokół domu i wprowadzimy wygodne rozwiązania

To etap, dzięki któremu posesja staje się w pełni zagospodarowana. Widok terenu placu budowy zamienia się w wymarzony ogród wokół budynku. W zakresie naszych usług leży zaprojektowanie ogrodu wraz z ogrodzeniem, podjazdami, chodnikami i elementami małej architektury.

Po przedstawieniu i zatwierdzeniu części projektowej wykonamy wszelkie prace związane z przygotowaniem terenu, nasadzeniami, komunikacją, ogrodzeniem, a także w razie potrzeby automatyzacją nawadniania, bram, czy oświetlenia.

W zakresie realizacji leżą również niezbędne na posesji miejsca użyteczne dla mieszkańców, jak śmietnik, wiata, zadaszony taras, palenisko lub miejsce do grillowania. Zapewniamy, że proponowane przez nas rozwiązania są praktyczne i dostosowane do Państwa potrzeb.